• Login
  • Register
    • FAQ
  • Home
  • Board index

new gui osd

  • Print view
Post Reply
  • Products
    • ProgDVB
      • Download
      • Pre-release
      • Manual
      • Modules and plugins
      • Skins
      • For developers
    • ProgTV
      • Android
      • iOS
      • Windows
      • Manual
    • Prog Media Server
    • Prog Finder
    • ProgDVB Engine
    • Elecard CodecWorks
    • Elecard Boro
  • Download
    • ProgDVB
    • ProgTV Android
    • ProgTV Windows
    • Prog Media Server
  • Order
  • Support
    • Activation server
    • Forum
    • Email
  • Links
  • Credits
  • Business proposal
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Home
  • Board index
2 posts
Display posts from previous
Sort by
jackjavo
jackjavo
Posts:
1
Joined:
Sun Feb 12, 2012 6:29 pm

new gui osd

#1 by jackjavo
Hi i like the new GUI osd, but the windows don't always move correctly with the prog application. May i ask where you got this idea from?
jackjavo (smartdvb).
  • Quote
  • Sun Feb 12, 2012 10:09 pm
Prog
Prog
Rank:
Site Admin
Posts:
26180
Joined:
Thu Nov 02, 2006 3:05 pm

Re: new gui osd

#2 by Prog
What you mean? Can you show on picture?
  • Quote
  • Mon Feb 13, 2012 7:28 am
2 posts
Post Reply

Return to “ProgDVB support”

Jump to
  • International
  • -     ProgDVB support
  • -     -     Hardware
  • -     -     Modules
  • -     -     IPTV
  • -     ProgTV Windows
  • -     ProgTV Android
  • -     ProgTV iOS
  • -     Internet TV and Radio
  • National
  • -     Russian
  • -     ProgTV Android
  • -     Internet TV, Internet Radio, IPTV - Russian
  • -     German
Hello from new user
Just testing the forum. Great community here\!
michaelthomas7, Sat Jun 27, 2026 4:36 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
Вы мне логи крашей присылали?
Prog, Fri Jun 26, 2026 5:03 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто. Я уже вернул взад со своими настройками.
Porter, Thu Jun 25, 2026 4:30 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто.
Prog, Thu Jun 25, 2026 1:09 pm

  • Home
  • Board index
  • FAQ
  • All times are UTC
  • It is currently Sat Jun 27, 2026 6:10 am
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB LimitedRavaio Theme by Gramziu

Login




Register