• Login
  • Register
    • FAQ
  • Home
  • Board index

Automated eMail-notificatoin for every new version?

  • Print view
Post Reply
  • Products
    • ProgDVB
      • Download
      • Pre-release
      • Manual
      • Modules and plugins
      • Skins
      • For developers
    • ProgTV
      • Android
      • iOS
      • Windows
      • Manual
    • Prog Media Server
    • Prog Finder
    • ProgDVB Engine
    • Elecard CodecWorks
    • Elecard Boro
  • Download
    • ProgDVB
    • ProgTV Android
    • ProgTV Windows
    • Prog Media Server
  • Order
  • Support
    • Activation server
    • Forum
    • Email
  • Links
  • Credits
  • Business proposal
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Home
  • Board index
3 posts
Display posts from previous
Sort by
Kakadu
Kakadu
Posts:
138
Joined:
Fri Oct 01, 2010 10:26 pm

Automated eMail-notificatoin for every new version?

#1 by Kakadu
Is there an automated eMail-notification that can be subscribed to (to get an eMail as soon as a new version is available)?
  • Quote
  • Wed Dec 18, 2013 10:18 am
Prog
Prog
Rank:
Site Admin
Posts:
26180
Joined:
Thu Nov 02, 2006 3:05 pm

Re: Automated eMail-notificatoin for every new version?

#2 by Prog
Notification in ProgDVB not good?
  • Quote
  • Wed Dec 18, 2013 1:57 pm
Kakadu
Kakadu
Posts:
138
Joined:
Fri Oct 01, 2010 10:26 pm

Re: Automated eMail-notificatoin for every new version?

#3 by Kakadu
The thing is that I use ProgDVB usually on a PC that is not in the internet; so I only get the info about new version when I use it on a different PC (that is in the internet but I usually don't use for TV) ...
  • Quote
  • Wed Dec 18, 2013 2:10 pm
3 posts
Post Reply

Return to “ProgDVB support”

Jump to
  • International
  • -     ProgDVB support
  • -     -     Hardware
  • -     -     Modules
  • -     -     IPTV
  • -     ProgTV Windows
  • -     ProgTV Android
  • -     ProgTV iOS
  • -     Internet TV and Radio
  • National
  • -     Russian
  • -     ProgTV Android
  • -     Internet TV, Internet Radio, IPTV - Russian
  • -     German
Re: Несколько обнаруженных ба…
Вы мне логи крашей присылали?
Prog, Fri Jun 26, 2026 5:03 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто. Я уже вернул взад со своими настройками.
Porter, Thu Jun 25, 2026 4:30 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто.
Prog, Thu Jun 25, 2026 1:09 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
Если в пустой каталог ставить тоже? Версия приложения точно коректная? Заархивировал содержание папки прога и удали
Porter, Thu Jun 25, 2026 8:24 am

  • Home
  • Board index
  • FAQ
  • All times are UTC
  • It is currently Sat Jun 27, 2026 1:16 am
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB LimitedRavaio Theme by Gramziu

Login




Register