• Login
  • Register
    • FAQ
  • Home
  • Board index

WinTV-Nova-SE2-PCI/Nova-S-Plus

  • Print view
Post Reply
  • Products
    • ProgDVB
      • Download
      • Pre-release
      • Manual
      • Modules and plugins
      • Skins
      • For developers
    • ProgTV
      • Android
      • iOS
      • Windows
      • Manual
    • Prog Media Server
    • Prog Finder
    • ProgDVB Engine
    • Elecard CodecWorks
    • Elecard Boro
  • Download
    • ProgDVB
    • ProgTV Android
    • ProgTV Windows
    • Prog Media Server
  • Order
  • Support
    • Activation server
    • Forum
    • Email
  • Links
  • Credits
  • Business proposal
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Home
  • Board index
1 post
peter33
peter33
Posts:
1
Joined:
Thu Nov 01, 2007 8:59 am

WinTV-Nova-SE2-PCI/Nova-S-Plus

#1 by peter33
hello all,

is it possible to operate the card by progdvb. I got a lot of different answers and I tried many, e.g. in combination with winamp or choose other devices in progdvb. Last week in the SATVISION magazin (No. 11, 2007.11) was an article reporting the topic. But it doesn't function.

Can somebody help me, if not give me help to use a uncomplicated card?

Many thanks.
  • Quote
  • Thu Nov 01, 2007 9:22 am
1 post
Post Reply

Return to “ProgDVB support”

Jump to
  • International
  • -     ProgDVB support
  • -     -     Hardware
  • -     -     Modules
  • -     -     IPTV
  • -     ProgTV Windows
  • -     ProgTV Android
  • -     ProgTV iOS
  • -     Internet TV and Radio
  • National
  • -     Russian
  • -     ProgTV Android
  • -     Internet TV, Internet Radio, IPTV - Russian
  • -     German
Re: Несколько обнаруженных ба…
Вы мне логи крашей присылали?
Prog, Fri Jun 26, 2026 5:03 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто. Я уже вернул взад со своими настройками.
Porter, Thu Jun 25, 2026 4:30 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто.
Prog, Thu Jun 25, 2026 1:09 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
Если в пустой каталог ставить тоже? Версия приложения точно коректная? Заархивировал содержание папки прога и удали
Porter, Thu Jun 25, 2026 8:24 am

  • Home
  • Board index
  • FAQ
  • All times are UTC
  • It is currently Sun Jun 28, 2026 7:39 am
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB LimitedRavaio Theme by Gramziu

Login




Register