• Login
  • Register
    • FAQ
  • Home
  • Board index

Plugin Wish: G19 Display support

  • Print view
Post Reply
  • Products
    • ProgDVB
      • Download
      • Pre-release
      • Manual
      • Modules and plugins
      • Skins
      • For developers
    • ProgTV
      • Android
      • iOS
      • Windows
      • Manual
    • Prog Media Server
    • Prog Finder
    • ProgDVB Engine
    • Elecard CodecWorks
    • Elecard Boro
  • Download
    • ProgDVB
    • ProgTV Android
    • ProgTV Windows
    • Prog Media Server
  • Order
  • Support
    • Activation server
    • Forum
    • Email
  • Links
  • Credits
  • Business proposal
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Home
  • Board index
1 post
Medix
Medix
Posts:
1
Joined:
Fri Jun 12, 2009 10:09 am

Plugin Wish: G19 Display support

#1 by Medix
Hello!


Thanks for your great work so far. But as the spoiled person that i am,
I still have a wish: Could you add support for the Logitech G19 color display?

Right now, I stream with the ProgDVB mediaserver and then receive it with VLC. VLC offers G19 support now.

Would it be possible to skip the VLC part and watch directly on the G19 display?
  • Quote
  • Fri Jun 12, 2009 10:14 am
1 post
Post Reply

Return to “Modules”

Jump to
  • International
  • -     ProgDVB support
  • -     -     Hardware
  • -     -     Modules
  • -     -     IPTV
  • -     ProgTV Windows
  • -     ProgTV Android
  • -     ProgTV iOS
  • -     Internet TV and Radio
  • National
  • -     Russian
  • -     ProgTV Android
  • -     Internet TV, Internet Radio, IPTV - Russian
  • -     German
Re: Несколько обнаруженных ба…
Вы мне логи крашей присылали?
Prog, Fri Jun 26, 2026 5:03 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто. Я уже вернул взад со своими настройками.
Porter, Thu Jun 25, 2026 4:30 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто.
Prog, Thu Jun 25, 2026 1:09 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
Если в пустой каталог ставить тоже? Версия приложения точно коректная? Заархивировал содержание папки прога и удали
Porter, Thu Jun 25, 2026 8:24 am

  • Home
  • Board index
  • FAQ
  • All times are UTC
  • It is currently Sat Jun 27, 2026 10:46 am
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB LimitedRavaio Theme by Gramziu

Login




Register