• Login
  • Register
    • FAQ
  • Home
  • Board index

Recording with progDVB

  • Print view
Post Reply
  • Products
    • ProgDVB
      • Download
      • Pre-release
      • Manual
      • Modules and plugins
      • Skins
      • For developers
    • ProgTV
      • Android
      • iOS
      • Windows
      • Manual
    • Prog Media Server
    • Prog Finder
    • ProgDVB Engine
    • Elecard CodecWorks
    • Elecard Boro
  • Download
    • ProgDVB
    • ProgTV Android
    • ProgTV Windows
    • Prog Media Server
  • Order
  • Support
    • Activation server
    • Forum
    • Email
  • Links
  • Credits
  • Business proposal
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Windows
  • Home
  • Board index
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
64 posts
Display posts from previous
Sort by
Muhammad Moustafa
Muhammad Moustafa
Posts:
35
Joined:
Fri Dec 19, 2014 9:44 am

Re: Recording with progDVB

#61 by Muhammad Moustafa
I'm afraid that you will be baptized in the programing that everyone turned to use "win7..win8"... there are many who are still using "winxp" for reasons related to the licensing
  • Quote
  • Thu Jan 08, 2015 7:17 pm
Prog
Prog
Rank:
Site Admin
Posts:
26180
Joined:
Thu Nov 02, 2006 3:05 pm

Re: Recording with progDVB

#62 by Prog
This is not OS problem. Try trial version of elecard codec or any other mpeg2 codecs.
  • Quote
  • Thu Jan 08, 2015 7:38 pm
Muhammad Moustafa
Muhammad Moustafa
Posts:
35
Joined:
Fri Dec 19, 2014 9:44 am

Re: Recording with progDVB

#63 by Muhammad Moustafa
ok'

Where to find trial version of elecard codec?
  • Quote
  • Thu Jan 08, 2015 7:51 pm
Prog
Prog
Rank:
Site Admin
Posts:
26180
Joined:
Thu Nov 02, 2006 3:05 pm

Re: Recording with progDVB

#64 by Prog
This is part of ProgDVB installer.
  • Quote
  • Fri Jan 09, 2015 7:17 am
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
64 posts
Post Reply

Return to “ProgDVB support”

Jump to
  • International
  • -     ProgDVB support
  • -     -     Hardware
  • -     -     Modules
  • -     -     IPTV
  • -     ProgTV Windows
  • -     ProgTV Android
  • -     ProgTV iOS
  • -     Internet TV and Radio
  • National
  • -     Russian
  • -     ProgTV Android
  • -     Internet TV, Internet Radio, IPTV - Russian
  • -     German
Re: Несколько обнаруженных ба…
Вы мне логи крашей присылали?
Prog, Fri Jun 26, 2026 5:03 am
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто. Я уже вернул взад со своими настройками.
Porter, Thu Jun 25, 2026 4:30 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
В каталоге с приложением должен быть install.log. Пришлите его пожалуйсто.
Prog, Thu Jun 25, 2026 1:09 pm
Re: Несколько обнаруженных ба…
Если в пустой каталог ставить тоже? Версия приложения точно коректная? Заархивировал содержание папки прога и удали
Porter, Thu Jun 25, 2026 8:24 am

  • Home
  • Board index
  • FAQ
  • All times are UTC
  • It is currently Sat Jun 27, 2026 12:55 am
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB LimitedRavaio Theme by Gramziu

Login




Register